Kurs FSC – Formation Skydiving Course

–  jest niezwykle ważnym krokiem w stronę bezpiecznego skakania z innymi skoczkami. Pierwsze radosne, samodzielne skoki po AFF szybko zaczynają się nudzić. Znajomości zawierane na lotnisku kuszą do wspólnej zabawy w powietrzu. Jednak bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności można nieświadomie doprowadzić do poważnych zagrożeń.

Założenia FSC

FSC to wiedza, ćwiczenia podczas swobodnego spadania oraz równie ważny trening latania na czaszy spadochronu. FSC to także nauka składania spadochronu głównego oraz trening wodny, obowiązkowy do licencji B. Dzięki obecności basenu w naszej bazie, treningi wodne wykonujemy przez cały rok.
Ukończenie szkolenia FSC kończy się zdobyciem licencji B USPA i zdobyciem upragnionej samodzielności. Bez konieczności skoków kontrolnych i związanym z tych opłat na różnych innych strefach.
Po zakończeniu szkolenia podstawowego, młody adept nawet nie ma pojęcia, ile jeszcze można (trzeba) się nauczyć.

Przebieg

Kurs FSC, tak jak AFF, jest prowadzony w sposób personalizowany, przez cały rok.

Kurs FSC, podobnie jak AFF, podzielony jest na poziomy. Zaliczenie ich pozwala przejść do kolejnych ćwiczeń. Różnica pomiędzy szkoleniem podstawowym a FSC jest jednak taka, że pomiędzy kolejnymi poziomami skoczek ma czas na dowolną liczbę skoków samodzielnych. Dzięki temu, każdy może rozłożyć sobie to szkolenie na odpowiednią do swoich możliwości liczbę. Minimum 5 poziomów FSC zalicza się w 10-15 skokach. Dla tych, którzy dysponują większą ilością czasu, kurs można rozszerzyć, aby poszczególne ćwiczenia mogły być perfekcyjnie dopracowane. Każdy poziom szkolenia to ćwiczenia techniki oddzielania się od samolotu, podnoszenie umiejętności swobodnego spadania oraz trening latania spadochronem szybującym. Kurs FSC to także wykłady o postępowaniu w sytuacjach awaryjnych i wreszcie nauka układania spadochronu oraz obowiązkowy trening wodny.

Szczegółowe informacje na temat kosztów i z czego się składa Kurs FSC znajdziesz w pdfie informacyjnym. Aby go otrzymać, wystarczy sie z nami skontaktować.

Obowiązkowy trening wodny

Trening wodny polega na nauce wyjścia z uprzęży spadochronowej oraz spod czaszy w przypadku, kiedy znajdziemy się nad wodą. Jest to obowiązkowe ćwiczenie do uzyskania licencji samodzielnego skoczka. Chociaż może wydawać się ćwiczeniem niepozornym, podczas tego ćwiczenia można spodziewać się sporej dozy emocji!

FSC – okiem Pawła

Pierwsze spotkanie z Iwanem i Ulą, pierwsze pogaduchy i już wiedziałem że będzie ciekawie. Po dwóch dniach pobytu już żałowałem że wybrałem się tylko na 12 dni. Szkolenie FSC (FS1) składające się z 5-10 etapów okazało się brakującym ogniwem w dalszym rozwoju mojego skakania.
Poprzez całkiem nowe dla mnie zagadnienia odnośnie sterowania ciałem podczas swobodnego spadania, budowania formacji  po dodatkową naukę sterowania czaszą, oraz ogrom rozbudowanej wiedzy teoretycznej popartej doświadczeniem. Te wszystkie zagadnienia wraz z elementami zabawy dla rozbicia spięcia podczas skoku to bardzo dobrze przygotowany program szkolenia „FSC” Skydive Atmosfera.
Szkolenie w połączeniu z wyśmienitą kuchnią i atmosferą, jaką Iwan i Ula goszczą wszystkich odwiedzających, oraz możliwość poznania rozmaitych ciekawych ludzi z różnych zakątków globu tworzy optymalną przystań dla ludzi lubiących aktywny wypoczynek we wspaniałym towarzystwie z ogromną ilością słońca.

Po dwóch dniach pobytu już żałowałem że wybrałem się tylko na 12 dni. Szkolenie FSC (FS1) składające się z 10 etapów okazało się brakującym ogniwem w dalszym rozwoju mojego skakania. Poprzez całkiem nowe dla mnie zagadnienia odnośnie sterowania ciałem podczas swobodnego spadania, budowania formacji  po dodatkową naukę sterowania czaszą, oraz ogrom rozbudowanej wiedzy teoretycznej popartej doświadczeniem. Te wszystkie zagadnienia wraz z elementami zabawy dla rozbicia spięcia podczas skoku to bardzo dobrze przygotowany program szkolenia „FSC” Skydive Atmosfera. Szkolenie w połączeniu z wyśmienitą kuchnią i atmosferą jaką Iwan i Ula goszczą wszystkich odwiedzających oraz możliwość poznania rozmaitych ciekawych ludzi z różnych zakątków globu tworzy optymalną przystań dla ludzi lubiących aktywny wypoczynek we wspaniałym towarzystwie z ogromną ilością słońca.
 
Podsumowując według mnie szkolenie FSC (FS1) jest uzupełnieniem brakującego programu po kursie AFF. To taka piguła wiedzy merytorycznej, praktycznej i doświadczalnej, która przygotowuje młodego skoczka po AFF do tego co go spotka już niedługo. Czyli bezpiecznego i prawidłowego latania w formacjach RW.
Szkolenie w Sevilli zakończyłem dopisując kolejne 25 skoków na konto oraz zdobyciem licencji samodzielnego skoczka USPA B. J Od tego momentu skoki spadochronowe nabrały dla mnie zupełnie nowego wymiaru.
Dziękuję Wam za klimat jaki stworzyliście, powodując że mogłem poczuć się jak w domu, drugim domu w słonecznej Sevilli.
Do zobaczenia następnym razem !
Paweł

Dlaczego warto zaplanować sobie wyjazd spadochronowy w Hiszpanii?

Sezon trwający prawie cały rok, strefa zrzutu aktywna 7 dni w tygodniu, wysokość 4600-4700 każdego skoku oraz wygospodarowane kilkanaście dni na wyjazd do Hiszpanii to idealne podstawy na Kurs FSC. Umiejętności pozwalające na wspólną zabawę ze skoczkami na różnym poziomie (a nie tylko z instruktorami), samodzielne składanie spadochronu, licencja spadochronowa USPA oraz spory zasób wiedzy i umiejętności, to efekt przemyślanego wypoczynku. Im szybciej przejdzie się trudny początek, tym szybciej będzie można skakać nawet w gorszych warunkach pogodowych z każdym skoczkiem. Wyjazd i przyspieszenie swojej edukacji spadochronowej są więc ważne nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale również szybko likwidują niedogodności bycia nowicjuszem.

Serdecznie zapraszamy do całorocznej polskiej bazy w Hiszpanii. Oprócz skoków przy najlepszej pogodzie w Europie, wypoczniesz i naładujesz akumulatory, degustując potrawy kuchni śródziemnomorskiej i pełne słońca hiszpańskie wina.

wakacje w Hiszpanii
wakacje w Hiszpanii

Kurs FSC – rezerwacja

Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow