Sierra Norte i Jezioro Agrio – FILM I FOTO

Podsuwamy pomysły na spędzenie czasu.

Kaskady Huescar i Puerto de San Nicolas

Obydwa miejsca są idealne na kontakt z naturą. Huescar to miejsce na dalszą wycieczkę, ok 1,5 godziny samochodem jazdy od Klubu. Ale skoro naszym gościom nie przeszkadza wypad na Gibraltar, który jest zdecydowanie dalej, proponujem – naszym zdaniem – trochę ciekawsze miejsce niż agresywne małpy na górze ;). Sierra Norte na płn od Sevillito piękne miejsce z krętymi drogami i urokliwymi zakątkami w lasach z wyrośniętych ogromnych drzew oliwnych i korkowców, typowych dla okolicy drzew liściastych i lokalnej odmiany iglastych. Ponieważ tu jest ciepło albo bardzo ciepło, każda pora roku jest dobra na wyjazd. Idealne dla miłośników górskich strumieni i tego typu klimatów 😀

Akurat my byliśmy na przełomie sierpnia i września, temperatury oscylowały wokół 35 stopni w cieniu. Za to woda w górskim strumieniu chociaż zimna, to całkiem przyjemna do orzeźwiającej  kąpieli. W miejscu na fotce powyżej już nie wolno się kąpać, ponieważ jakiś idiota skakał ze skały i się zabił. Tak jakby nie można było jeździć po ulicach, bo ktoś wcześniej tu zginął w wypadku…  W każdym razie “nie zauważyliśmy” dużo wyżej po drodze umieszczonego ostrzeżenia i zaliczyliśmy krystaliczną kąpiel, a co ;). Zalecamy tylko nie chlapać i nie hałasować, to może nikt Was nie przyuważy ;), w przeciwnym razie można dostać mandat.

Embalse Agrio

W drodze powrotnej odwiedziliśmy słodkowodne kąpielisko w jeziorze Agrio. To jeden ze zbiorników wodnych “embalse”, zaplecze dla Sevilli na wypadek suszy. Zbiorniki te są budowane za pomocą tam i kontrolowane przez całkiem niezłą machinę inżynieryjną, sterującą poziomem wody. To te zbiorniki właśnie napełniają się podczas pór deszczowych, tak nielubianych przez naszą sekcję spadochronową ;). Jednak woda jest bardzo ważna w tym klimacie. Tak jak przez 80% dni w roku cieszymy się słońcem i błękitnym niebem, tak kiedy pada, cieszymy się, że kurz się płucze, a zbiorniki napełniają rezerwami wodnymi.

Kąpiel jest super przyjemna, chociaż faktycznie o tej porze roku jest już dosyć sucho i mniej wody niż w okolicach marca, po zimie, kiedy zazwyczaj więcej pada, ale za to można nawet rozbić namiot i przenocować pod gwiazdami. W niektórych miejscach są kajaki i rowerki wodne, woda jest przejrzysta, chociaż głęboko!

Zapraszamy do polskiej bazy turystycznej pod Sevillą! Jest co robić!

%d bloggers like this:
Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow