Kurs spadochronowy  AFF  -niebo, Twój nowy plac zabaw:

Kurs spadochronowy  AFF to najszybsza i najbezpieczniejsza droga do zostania skoczkiem spadochronowym. Niesamowite uczucie wolności, poczucie przestrzeni i swobodnego spadania są nie do opisania “z ziemi”. Ogrom emocji i adrenalina towarzyszące kursowi spadochronowego mogą być nawet uzależniające, a możliwość latania z innymi skoczkami po zakończeniu kursu, tworzenie figur na nieograniczonym polu zabaw, jakim jest niebo, daje mnóstwo radości i satysfakcji. Kurs spadochronowy AFF to również wspaniały pomysł na oryginalny urlop i oderwanie się od codziennej rzeczywistości. #mentaldetox, #disconnect, a nawet #escape 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami i … czekamy na Waszą rezerwację!

A zatem po kolei:

kurs AFF residencial, kurs aff Hiszpania, kurs aff skydive spain

Kurs spadochronowy  AFF – zarys:

Kurs spadochronowy AFF, czyli Accelerated Free Fall to najszybsza metoda zostania samodzielnym skoczkiem. Nawet w 2-3 dni możesz nauczyć się sam wyskakiwać z samolotu z wysokości 4-5 tys m, spadać przez minutę wykonując różne ewolucje, otworzyć spadochron na ok 1500 m i bezpiecznie wylądować. Po Kursie AFF szkolisz się dalej, aby nabrać umiejętności do skakania z innymi skoczkami i zdobyć licencję samodzielnego skoczka USPA B.

skok spadochronowy z hulahop

Zanim po raz pierwszy w ramach kursu wyskoczysz z samolotu ze swoim spadochronem na plecach i w towarzystwie Twoich instruktorów, przed Tobą całodzienne szkolenie teoretyczne, ćwiczenia na ziemi, na uprzęży spadochronowej, na trenażerze i egzamin z przyswojonej wiedzy teoretycznej.

W Skydive Atmosfera do Kursu AFF dostaniesz specjalny kombinezon, nowoczesny sprzęt spadochronowy, kask, gogle i wysokościomierz, czyli wszystko co potrzebujesz do skakania z samolotu.

Podczas pierwszych skoków jesteś asekurowany przez instruktorów, którzy trzymają Cię w powietrzu za uprząż pokrowca spadochronu, a potem korygują Twoją sylwetkę za pomocą sygnałów, aż do otwarcia spadochronu:

Podczas Kursu AFF uczysz się również latania na spadochronie, nie tylko swobodnego spadania. Po otwarciu czaszy instruktorzy pomagają Ci sterować i wylądować za pomocą komunikacji przez radio.

Po zakończeniu skoków instruktorzy omawiają filmy i wyznaczają ćwiczenia do poprawy. Wszystko tak, aby kurs przebiegał optymalnie i był maksymalnie dopasowany do Twoich warunków psychofizycznych. Grupy 2-3 osobowe zapewniają bardzo indywidualne podejście, w końcu jest to personalizowany Kurs spadochronowy AFF.

W naszym Ośrodku już w trakcie szkolenia AFF zdobywasz początkową wiedzę, jak składać prawidłowo swój spadochron. Dbamy o to, aby wykorzystać optymalnie cały  Twój czas poświęcony na kurs.  Ta umiejętność jest wymagana jednak dopiero do licencji B, kiedy masz 50 skoków.


Kurs spadochronowy  AFF – Przebieg:

Szkolenie teoretyczne

 • Wykłady i prezentacje w formie paneli dyskusyjnych
 • Ćwiczenia naziemne: sylwetka do skoku, rozpoznawanie sygnałów, poprawianie sylwetki, kontrola wysokości, ćwiczenie otwarcia spadochronu, wzmacnianie mięśni grzbietu
 • Ćwiczenia na lotnisku: ćwiczenia na uprzęży spadochronowej, na trenażerze samolotowym, prawidłowe upadanie, podejście do lądowania i symulacja lądowania
 • Przygotowanie do skoku: kombinezon, kask, gogle, zapoznanie z Twoim spadochronem

Skoki z samolotu z wysokości ok 5000 m:

 • Level 1: skok spadochronowy z samolotu z dwoma instruktorami, zapoznanie ze swobodnym spadaniem, kontrola wysokości, samodzielne otwarcie spadochronu, lądowanie z prowadzeniem przez radio.
 • Level 2: skok spadochronowy z samolotu z dwoma instruktorami, ćwiczenie obrotów, utrzymanie kierunku bez trzymania jednego instruktora,  lądowanie z prowadzeniem przez radio.
 • Level 3: skok spadochronowy z samolotu z dwoma instruktorami, ćwiczenie utrzymanie kierunku bez trzymania dwóch instruktorów,  lądowanie z zabezpieczeniem radiowym.
 • Level 4: skok spadochronowy z samolotu z jednym intruktorem, ćwiczenie obrotów bez trzymania,  lądowanie z prowadzeniem przez radio.
 • Level 5: skok spadochronowy z samolotu z jednym intruktorem, samodzielne wyjście z samolotu, stabilna sylwetka, lądowanie bez radia.
 • Level 6: skok spadochronowy z samolotu z jednym intruktorem, samodzielne wyjście z samolotu, salto i destabilizacja, lądowanie bez radia.
 • Level 7: samodzielne wyjście z samolotu, stabilna sylwetka, strzała-track, lądowanie na stojąco.
kurs AFF w Hiszpanii, kurs AFF residencial

Kurs spadochronowy AFF – Plan ramowy:

Kurs spadochronowy AFF w polskiej bazie spadochronowej w Hiszpanii trwa ok 7-10 dni. Jak rozplanowujemy kursw trakcie Twojego pobytu:

 • 1 dzień przyjazd
 • 2 dzień teoria
 • 3 dzień powtórka teorii, ćwiczenia naziemne i 1 skok, poziom 1 AFF
 • 4 dzień odświeżenie teorii i 2 skoki, poziom 2 i 3 AFF
 • 5 dzień odświeżenie teorii i 2 albo 3 skoki, poziom 4-6 AFF
 • 6 dzień odświeżenie teorii i 2 albo 3 skoki, poziom 6-7 AFF
 • 7 dzień odpoczynek lub skoki samodzielne
 • 8 dzień skoki samodzielne
 • 9 dzień skoki samodzielne
 • 10 dzień wyjazd

Jest to plan optymalny, w przypadku jakichkolwiek przeciwwskazań, jak np. pogoda, samopoczucie, ochota na zwiedzanie czy disconnect, mamy kilka dni zapasowych. Można też szybciej skoczyć Kurs spadochronowy AFF i miec więcej dni na samodzielne skoki, lub przeplatać skoki dniami wypoczynku czy wyjazdow do pieknej Sevilli czy nad Ocean. Personalizowany Kurs spadochronowy AFF ma to do siebie, że dostosowujemy go do indywidualnych Twoich preferencji i predyspozycji.

Kurs spadochronowy AFF – Zakwaterowanie:

 Skontaktuj sie z nami w celu przedstawienia opcji Twojego zakwaterowania podczas trwania kursu AFF. Zapraszamy również z osoba towarzyszącą!


Kurs spadochronowy AFF – Goodie Bag prezenty tylko u nas!

Twój Kurs jest naprawdę kompletny! W cenie zawarliśmy już transfery strefa-dom, ubezpieczenie OC na cały rok na cały świat oraz oczywiście kompletne wyposażenie skoczka w nowoczesny sprzęt spadochronowy.

Uwaga! Tylko u nas jako student AFF otrzymujesz do kursu również  gratisowy dostęp do płatnej aplikacji SKYDIVE STUDENT.  Kod do bezpłatnego pobrania przesyłamy już w momencie dokonania rezerwacji na kurs.

Już zdecydowany? To jeszcze nie wszystko!

Dokonanie rezerwacji upoważnia do otrzymania gratis nowoczesnego poradnika spadochronowego, naszego BestSellera w serii SKYDIVING: “Kurs Spadochronowy AFF, czyli jak dobrze wypaść”

kurs spadochronowy AFF ebook poradnik spadochronowy

A zatem do dzieła!


Kurs spadochronowy AFF – terminy i rezerwacja

Już są zaplanowane poszczególne daty, zatem nie wahajcie się podjąć spontaniczną decyzję i zostać skoczkami spadochronowymi z nami. Twoje bezpieczeństwo ponad wszystko! Skaczemy z prawie 5000 m, czyli z najwyższej wysokości w Europie! Zarezerwuj swoje szkolenie już teraz tutaj.


Zobacz na naszym Kanale Youtube filmy spadochronowe z naszych szkoleń, skoków i tego, jak spędzamy tu wakacje, i dołącz do nas! 


Aaach! Nowe znajomości z całej Europy  – BEZCENNE!

Wycieczka do Sevilli

Kurs spadochronowy AFF – rezerwacja

#skokiwhiszpanii, #skydiveatmosfera, #skydivespain, #kursaff, #affcourse, #skydive, #skydivingphotos, #affskydiving, #polskabazaspadochronowa, #massivefun, #funjump, #iwangregor, #licencjaskoczka, #kursaff, #kursspadochronowy, #sevilla, #andaluzja #Kurs spadochronowy AFF

Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow